آموزش default email address در Cpanel

Default E-Mail Account چیست و چه کاربردی دارد؟
اگر از قبل با کنترل پنل دایرکت ادمین آشنا باشید، حتما با امکان ایجاد Catch-All Email آشنایی

دارید. در این صورت کافی است بدانید که Default E-Mail Account در cPanel دقیقا کار Catch-All Email در کنترل پنل دایرکت ادمین را انجام میدهد. اما اگر با این امکان آشنا نیستید در ادامه در رابطه با این امکان و کاربرد های آن برای شما توضیح مختصری ارائه میکنیم.
فرض کنید که یک نفر میخواهد به شما ایمیل ارسال کند. این شخص آدرس سایت شما را میداند ولی نمیداند که آدرس ایمیل شما چیست. بنابراین مثلا فرض میکند که شما هم مثل همه آدرس ایمیلی با عنوان info@domain.com دارید. این شخص بر اساس فرضیات خود، برای شما به این آدرس، یک ایمیل ارسال میکند. ولی خوب در نظر بگیرید که شما ممکن است اصلا چنین آدرس ایمیلی برای خود ایجاد نکرده باشید. یا مثلا فرض کنید شخصی میخواهد به آدرس job@domain.com ایمیلی ارسال کند. ولی موقع ارسال اشتباها کلمه ی job را به صورت jab تایپ میکند. بدیهی است که در این حالت ایمیل ارسال شده راهی ناکجا آباد خواهد شد. دقیقا همینجاست که Default E-Mail Account به کمک شما می آید. در واقع کار Default E-Mail Account این است که هرگاه شخصی برای شما بر روی اکانت ایمیلی که در هاست شما وجود ندارد، ایمیل ارسال کند، میتواند ایمیل اشتباه را به آدرسی صحیح که شما تعیین کرده اید هدایت کند تا شما ایمیل را دریافت کرده و از محتوای آن مطلع شوید.
البته قابلیت های Default E-Mail Account در سی پنل تنها به دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال شده اند محدود نمیشود و امکان اعمال تنظیمات دیگری نیز در این بخش در اختیار شما قرار میگیرد، اما کاربرد کلی این امکان به همان شکل است که در بالا توضیح داده شد.
اگر Default E-Mail Account را تنظیم نکنید چه اتفاقی می افتد؟
در واقع هیچ اتفاق خاصی نمی افتد. چرا که در cPanel به صورت پیشفرض حتی اگر شما هیچ Default E-Mail Account ای نیز تعریف نکرده باشید، آدرس ایمیلی که در ابتدا و به صورت پیشفرض بر روی سی پنل ایجاد میشود، کار دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال میشوند را انجام خواهد داد.
بنابراین با تنظیم یک حساب کاربری ایمیل پیشفرض، شما این امکان را به خود میدهید که ایمیل هایتان را هر چه بهتر مدیریت کنید چون عموما کمتر کسی به حساب ایمیل پیشفرض سی پنل سر میزند و به محتویات آن نگاه میکند!
همانطور که پیش تر هم به آن اشاره شد، کاربرد Default E-Mail Account در سی پنل، تنها به دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه فرستاده میشوند، محدود نمیشود. شما در این بخش این امکان را دارید که این ایمیل های اشتباه را با یک پیام دلخواه رد کنید و شخص ارسال کننده را از خطای خود در ارسال ایمیل آگاه نمایید.
آموزش تنظیم کردن Default Address در کنترل پنل سی پنل
وارد سی پنل شوید و در قسمت Mail بر روی آیکن مربوط به Default Address کلیک کنید، در صفحه باز شده در قسمت Send all unrouted e-mail for دامنه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید. (این دامنه همان دامنه ای خواهد بود که میخواهید درباره ایمیل هایی که به آدرس های اشتباه بر روی آن ارسال میشوند را مدیریت کنید)
در صورتی که میخواهید ایمیل های اشتباه به طور کلی وارد اکانت شما نشوند و ارسال کننده پیامی مبنی بر اشتباه بودن آدرس دریافت کند گزینه ی Discard with error to sender را انتخاب نمایید و در قسمت Failure Message پیامی که مایلید به ارسال کننده فرستاده شود را وارد نمایید. در صورتی که مایلید تمامی ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال میشوند، به آدرسی صحیح بر روی دامنه ی شما فوروارد شوند در قسمت Forward to email address یک آدرس ایمیل معتبر جهت دریافت ایمیل ها وارد نمایید.
در قسمت Advanced Options گزینه ی اول Discard پیامی که به آدرس اشتباه فرستاده شده را به طور کلی نادیده میگیرد و هیچ خطایی هم به ارسال کننده نمی فرستد. استفاده از این شیوه به شما توصیه نمی شود چرا که ارسال کننده هرگز متوجه نخواهد شد که شما ایمیلش را دریافت نکرده اید. گزینه ی دوم Pipe to a Program به شما اجازه می دهد که ایمیل را به یک اسکریپت ارسال نمایید. در پایان پس از اعمال تنظیمات دلخواه بر روی دکمه Change کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند.
defult

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسمان هاست را در اینستاگرام دنبال کنید