استریم چیست؟ پلتفرم های مناسب برای استریم

استریم-چیست؟-آسمان-هاست

استریم چیست؟

 استریم ( به انگلیسی stream ) یک فناوری است و هنگامی ‌که فرستنده یک محتوا ارسال می ‌کند به ‌طور همزمان و سریع گیرنده نیز آن را دریافت می‌ کند. از نمونه واضح این کار می ‌توان به پخش برنامه ‌های تلویزیونی به‌ صورت زنده اشاره کرد. به بیانی دیگر می ‌توان گفت که استریم انتقال مداوم فایل ‌های صوتی و تصویری از فرستنده به گیرنده است که به ‌صورت لایو شما می ‌توانید چیزی را بشنوید و یا ببینید. در واقع زمانی ‌که به رادیو گوش می ‌دهید یا تلویزیون تماشا می‌ کنید یا صوت و تصویر از اینترنت گوش می ‌دهید و می بینید در واقع از این تکنولوژی استفاده کرده ‌اید. به ‌عنوان مثالی دیگر از استریم می ‌توانیم تماشای فیلم به ‌صورت آنلاین از طریق پلتفرم های مختلف با کامپیوتر یا تلفن ‌همراه اشاره کرد.

هنگامی ‌که شما شروع به پخش یک فیلم به ‌صورت آنلاین کردید به ‌محض این‌ که فیلم شروع به پخش شد بقیه داده ‌ها برای ادامه پخش فیلم از فرستنده به گیرنده منتقل می‌ شوند. تا زمانی ‌که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد این کار بدون وقفه و مشکل صورت می‌ گیرد. شمایی که پشت سیستم نشسته ‌اید و فیلم تماشا می ‌کنید به‌ عنوان ویور محتوای استریم نامیده می‌ شوید و به یک اینترنت امن و با سرعت کافی برای ادامه راه نیاز دارید. برای این ‌که بتوانید بدون وقفه و مشکل از طریق اینترنت فیلم تماشا کنید و یک تجربه پخش استریم خوب داشته باشید باید حداقل سرعت اینترنت شما ۲ مگابیت در ثانیه باشد. (پهنای باند چیست؟)

استریم-چیست؟-آسمان-هاست

تفاوت استریم کردن و دانلود کردن

واضح است که دانلود یک فیلم یا هر چیز دیگری از فضای اینترنت با استریم کردن آن یکسان نیست. در هنگام ذخیره یک فایل از اینترنت روی کامپیوتر یا موبایلتان فایل در هارد دیسک ذخیره می‌ شود . شما می ‌توانید در صورت آفلاین بودن هم آن را تماشا کنید. در حالت عادی هنگامی ‌که دانلود به پایان رسید می‌ توانید فایل را گوش داده یا ببینید. در حالت دانلود ، هنگامی ‌که فایل روی دستگاه شما قرار دارد فضای حافظه شما را اشغال خواهد کرد این یک عیب برای دانلود است. چنانچه بخواهید چند ویدئو را به ‌صورت اچ‌ دی دانلود کنید به ‌سرعت تمام حافظه شما اشغال می‌ شود و برای شما مشکل‌ ساز خواهد شد. اما در مقابل پخش ویدئوها و بسیاری از رسانه ‌های بزرگ با استریم کردن بدون مشکل صورت می‌ گیرد. با استریم کردن فضای سخت‌ افزاری سیستم ‌تان را اشغال نخواهید کرد.

استریم چیست؟ و کاربرد استریم در بازی

از جمله مواردی که می توان پخش استریم کرد موسیقی و فایل های صوتی، فایل های ویدئویی ، بازی ‌ها و برنامه ‌ها هستند.

استریم-چیست؟-آسمان-هاست

پخش استریم بازی ‌ها و برنامه ‌ها

حال که با موضوع استریم چیست؟ تا حدودی آشنا شدید اکنون به پخش استریم بازی و برنامه ها می پردازیم. پخش استریم بازی و برنامه مانند جریان صوتی تصویری کار می ‌کند. یعنی در برخی موارد نیاز است بعضی بازی ‌ها را در اختیار داشته باشید فقط قابلیت اصلی آن ‌ها را با استریم کردن انجام دهید.

با استفاده از استریم بازی و  برنامه ‌های دستگاه خود را در سرور بازی یک شرکت تخلیه کرده و باعث صرفه ‌جویی در فضا و پردازش داده ‌های دستگاه شما خواهد شد. شما باید یک اتصال بی ‌سیم برای انجام این کار داشته باشید تا بتوانید بازی کنید. به‌ بیان ‌دیگر دستورات را از رایانه خود به یک رایانه قدرتمند دیگر می‌ فرستید رایانه قدرتمند دوم این دستورات را اجرا کرده و نتیجه را به دستگاه شما می ‌فرستد. این فرایند آنقدر سریع طول می ‌کشد که شما متوجه انتقال داده ها نخواهید شد.  سرعت اینترنت شما برای استریم کردن بازی و برنامه به‌ اندازه کافی باید افزایش یابد تا این روند بدون وقفه و مشکل انجام شود.

پلتفرم هایی که در ادامه معرفی می کنیم این امکان را به شما می ‌دهند تا با هر دستگاهی که دارید از طریق یک مرورگر بتوانید به بازی ‌ها و برنامه های دیگر دسترسی پیدا کنید. این دسترسی بدون نیاز به بارگیری یا کنسول خواهد بود. شاید کلمه گیم استریمر به گوشتان خورده باشد گیم استریمر کسی است که از ویدئو هایی که به ‌صورت آنلاین بازی می ‌کند فیلم گرفته و در شبکه‌ های مجازی به اشتراک می‌ گذارد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سیزده =