آموزش بک آپ گیری در دایرکت ادمین

بک-اپ-گرفتن-در-دایرکت-ادمین-آسمان-هاست

بک اپ گرفتن در دایرکت ادمین شامل بک آپ گیری تمام فایل ها و پایگاه های داده سایت است و همچنین ممکن است حاوی یک نسخه پشتیبان از ایمیل ها و حساب های ftp باشد. در این مقاله می خواهیم نحوه بک اپ گرفتن از سایت در دایرکت ادمین را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

بک اپ گرفتن در دایرکت ادمین

با DirectAdmin، دو راه برای بک آپ گیری از پایگاه داده MySQL خود دارید، پشتیبان گیری خودکار از پایگاه داده و پشتیبان گیری دستی.

پشتیبان گیری خودکار از پایگاه داده در دایرکت ادمین

صفحه ورود http://yourdomain:2222 را در مرورگر وب خود باز نمایید. با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد دایرکت ادمین شوید. از قسمت Your Account ، روی MySQL Management کلیک کنید تا لیست تمام پایگاه های داده خود را در سرور دریافت کنید.

بک-اپ-گرفتن-در-دایرکت-ادمین-آسمان-هاست

یک ستون Download Backup وجود خواهد داشت که می توانید یک نسخه از هر پایگاه داده را جداگانه دانلود کنید. پایگاه داده MySQL را که می خواهید پشتیبان بگیرید، پیدا کنید، دکمه دانلود را در کنار آن فشار دهید، در صفحه بازشو بعدی، ذخیره را انتخاب کنید تا نسخه پشتیبان پایگاه داده به عنوان یک فایل فشرده .gz در پوشه Downloads در رایانه شما دانلود شود.

بک-اپ-گرفتن-در-دایرکت-ادمین-آسمان-هاست

پشتیبان گیری دستی از پایگاه داده با استفاده از phpMyAdmin

از صفحه مدیریت MySQL در دایرکت ادمین، باید phpMyAdmin را در قسمت بالای لیست دیتا بیس مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید تا phpMyAdmin در یک برگه مرورگر جدید باز شود. سپس با استفاده از نام کاربری پایگاه داده و رمز عبور آن وارد phpMyAdmin شوید.

پس از ورود، پایگاه داده‌ای را که می‌خواهید بک آپ بگیرید انتخاب کنید، سپس روی Export کلیک کرده و روش Export را به Quick بگذارید. Format to SQL ، دکمه Go را بزنید، یک گفتگوی پاپ آپ دریافت خواهید کرد، ذخیره فایل > OK را انتخاب کنید تا یک کپی از پایگاه داده خود را از سرور به عنوان فایل sql در رایانه خود دانلود کنید.

چرا بک اپ گرفتن در دایرکت ادمین مهم است؟

بک اپ گرفتن در دایرکت ادمین و نگهداری یک یا چند کپی از داده ها در رسانه های جداگانه برای محافظت در برابر از دست دادن داده های اولیه یا فساد ضروری است، زیرا خطاهای داده اولیه که می تواند نتیجه یک رویداد ساخته شده توسط انسان مانند خرابی سخت افزار یا نرم افزار، خرابی داده ها یا حمله مخرب (ویروس یا بدافزار) یا حذف تصادفی داده ها باشد. این رسانه اضافی می تواند به سادگی یک درایو خارجی یا حافظه USB یا چیز مهمتری مانند یک سیستم ذخیره سازی دیسک و فضای ذخیره سازی ابری باشد.

برای بهترین نتیجه، باید بک اپ گرفتن در دایرکت ادمین مداوم و منظم باشد تا میزان داده‌های از دست رفته بین نسخه‌های پشتیبان را به حداقل برسانید. هرچه زمان بیشتری بین نسخه های پشتیبان بگذرد، داده های بیشتری از یک نسخه پشتیبان از دست می رود. نگهداری چندین نسخه از داده ها، بیمه و انعطاف پذیری را برای بازگرداندن به زمانی که تحت تأثیر خرابی داده ها یا حملات مخرب قرار نمی گیرد، فراهم می کند.

اشتراک گذاری:

آسمان هاست را در اینستاگرام دنبال کنید