آموزش بک آپ گیری در سیپنل

بک-اپ-گرفتن-در-سیپنل-آسمان-هاست

آموزش بک آپ گیری در سیپنل

بک اپ گرفتن در سیپنل شامل بک آپ گیری تمام فایل ها و پایگاه های داده سایت است و همچنین ممکن است حاوی یک نسخه پشتیبان از ایمیل ها و حساب های ftp باشد. در این مقاله می خواهیم نحوه بک اپ گرفتن از سایت در سیپنل را آموزش دهیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بک اپ گرفتن از سایت با سی پنل

قبل از شروع هر گونه تغییر در هاست یا سایت، توصیه می کنیم از بخشی که در معرض تغییرات است، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

می‌توانید در قسمت « ایجاد نسخه پشتیبان » پنل میزبانی cPanel نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بیایید در نظر بگیریم که چه بک آپ هایی را می توان در این بخش تهیه کرد.

1. پشتیبان گیری کامل از حساب میزبانی

در این صورت سرور یک نسخه پشتیبان کامل از کل اکانت هاست (با در نظر گرفتن ایمیل، پایگاه های داده، فایل های سیستم، فایل های وب سایت و …) ایجاد می کند.

به طور پیش فرض، آرشیو در پوشه کاربر ذخیره می شود و فضای دیسک را اشغال می کند. اگر میزبانی بیش از 50 درصد از فضای دیسک اختصاص داده شده را استفاده کرده باشد، چنین آرشیو باید در یک سرور FTP راه دور ذخیره شود.

2. پشتیبان گیری از پوشه خانه

اگر این نوع بک آپ گرفتن در سیپنل انتخاب شود، یک بایگانی در رایانه بارگیری می‌شود که حاوی فهرست اصلی کاربر است (هنگام ورود به بخش ” مدیر فایل ” بارگیری می‌شود). در این صورت فایل های تمام سایت ها، ایمیل ها و سایر مطالبی که روی دیسک ذخیره می شوند ذخیره می شوند.

3. پشتیبان گیری از پایگاه داده

این گزینه پشتیبان به شما امکان می دهد یک کپی از پایگاه داده موجود در رایانه محلی ایجاد کنید. شایان ذکر است که پشتیبان گیری به طور منظم توسط سرور انجام می شود. در صورت لزوم، می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و مشخص کنید که کدام نسخه در دسترس است.

بک-اپ-گرفتن-در-سیپنل-آسمان-هاست
بک اپ گرفتن در سیپنل

پشتیبان گیری و بازیابی سی پنل

نحوه بک آپ گیری از سایت وردپرس بخش مهمی از مدیریت وب سایت است. اگر از cPanel به عنوان کنترل پنل هاستینگ استفاده می کنید، به لطف این پنل می توانید به راحتی و بدون نیاز به کد بک آپ بگیرید.

هر زمان که بخواهید می توانید یک نسخه پشتیبان ایجاد کنید. بک اپ گرفتن در سیپنل و دایرکت ادمین کار مفیدی است، برای مثال، اگر تغییرات عمده ای در وب سایت خود ایجاد کنید و نمی خواهید منتظر بمانید تا بک آپ گیری هفتگی یا ماهانه از قبل برنامه ریزی شده انجام شود، می توانید سریعا از سایت خود یک نسخه پشتیبان جزئی یا کامل بردارید.

اهمیت بک اپ گرفتن در سیپنل

خطاهای داده اولیه می تواند نتیجه یک رویداد ساخته شده توسط انسان مانند خرابی سخت افزار یا نرم افزار، خرابی داده ها یا حمله مخرب (ویروس یا بدافزار) یا حذف تصادفی داده ها باشد. بک اپ گرفتن در سیپنل نگهداری یک کپی از داده ها در رسانه های جداگانه برای محافظت در برابر از دست دادن داده های اولیه یا فساد ضروری است. این رسانه اضافی می تواند به سادگی یک درایو خارجی یا حافظه USB یا چیز مهمتری مانند یک سیستم ذخیره سازی دیسک و فضای ذخیره سازی ابری باشد.

برای بهترین نتیجه، باید بک اپ گرفتن در سیپنل مداوم و منظم باشد تا میزان داده‌های از دست رفته بین نسخه‌های پشتیبان را به حداقل برسانید. هرچه زمان بیشتری بین نسخه های پشتیبان بگذرد، داده های بیشتری از یک نسخه پشتیبان از دست می رود. نگهداری چندین نسخه از داده ها، بیمه و انعطاف پذیری را برای بازگرداندن به زمانی که تحت تأثیر خرابی داده ها یا حملات مخرب قرار نمی گیرد، فراهم می کند.

چگونه یک بک آپ کامل از سی پنل تهیه کنیم؟

منوی پشتیبان‌گیری در بخش فایل‌ها به شما اجازه می‌دهد تا نسخه‌های پشتیبان تهیه یا بازیابی کنید:

بک آپ گرفتن در سیپنل شامل تمام فایل های حساب، پایگاه داده، حساب های ایمیل و تنظیمات است.

قبل از هر گونه تغییر در داده های بزرگ باید یک نسخه پشتیبان کامل از cPanel ایجاد کنید.

  1. به cPanel > بخش Files > منوی Backups بروید:
  2. روی Full Backup کلیک کنید.
  3. به طور پیش فرض، یک نسخه پشتیبان کامل از cPanel در فهرست اصلی حساب شما ذخیره می شود. اگر می‌خواهید مقصد دیگری برای پشتیبان‌گیری انتخاب کنید، ادامه دهید و مقصد پشتیبان‌گیری را تغییر دهید.

برای ادامه روی Generate Backup کلیک کنید:

  1. برای نظارت بر وضعیت فرآیند خود در زمان واقعی، روی Go Back کلیک کنید.

یک علامت سبز رنگ در کنار نام پشتیبان نشان می دهد که ایجاد نسخه پشتیبان کامل شده است. اکنون می توانید یک بارگیری انجام دهید تا ببینید آیا نسخه پشتیبان وجود دارد یا خیر.

اشتراک گذاری:

آسمان هاست را در اینستاگرام دنبال کنید