پارک دامین ساب دامین ادان دامین و دامین اصلی کاربردها تفاوتهای آنها

تفاوت-پارک-دامین-و-ساب-دامین-آسمان-هاست

اگر تازه ‌کار هستید و در استفاده از این دامنه ‌ها گیج شده ‌اید و نمی ‌دانید کدام یک از این دامنه ها مناسب کار شما است و در چه موقعی باید از آن‌ ها استفاده کنید یا حتی نمی ‌دانید تفاوت پارک دامین و ساب دامین، همچنین تفاوت میان ادان دامین و دامنه اصلی چیست در ادامه مطلب با ما همراه باشید. این دامنه ها امکانات ویژه‌ ای دارند. اگر با امکانات آن ها آشنا نباشید نمی ‌توانید به‌ درستی از آن ‌ها استفاده کنید. در این مقاله می‌ خواهیم تفاوت هر کدام از این دامنه ‌ها را آموزش دهیم.

دامنه اصلی چیست

به طور کلی اولین دامنه متصل شده به هاست وب ‌سایت شما دامنه اصلی نام دارد. در واقع با استفاده از دامنه اصلی می ‌توانید به حساب کاربری هاست سایت خود وارد شوید. همچنین دامنه در شرکت هاستینگ به‌ عنوان حساب کاربری شما شناسایی می ‌شود.  به‌ طور کلی اولین موردی که برای هر سایت اینترنتی می ‌توانیم معرفی کنیم دامنه آن است. موارد مهم دیگری مانند آدرس آی ‌پی هم وجود دارند که همانند دامنه ‌ها مهم هستند. آی پی ها می ‌توانند قابل‌ تغییر باشند. اما دامین‌ ها یا آدرس‌ های دامنه به‌ هیچ‌ عنوان قابل تغییر نیستند. می ‌توان گفت دامنه شناسنامه‌ وب‌ سایت شما است و تا زمانی‌ که هزینه سالیانه آن را بپردازید در اختیار شما قرار خواهد داشت.

تفاوت-پارک-دامین-و-ساب-دامین-آسمان-هاست
دامنه اصلی چیست

ساختار دامنه دو بخش دارد بخش اول نام دامنه است و در بخش دوم پسوند دامنه وجود دارد. پسوندهای بین ‌المللی وجود دارند مانند .com ، .net ، .org و … پسوندهای دیگری بنام پسوندهای ملی وجود دارند که مربوط به کشورهای مختلف جهان هستند. مثلاً پسوند کشور ایران .ir است.

 حال که ساختار دامنه را متوجه شدید می ‌خواهیم تفاوت پارک دامین و ساب دامین و تفاوت میان ادان دامین و دامنه اصلی را خدمت شما معرفی کنیم و با آن ‌ها به‌ صورت کامل آشنا شویم.

ساب دامین چیست

 ساب دامین یک وب‌ سایت فرعی است که می‌ تواند محتوایی منحصر به ‌فرد داشته باشد. ساب دامین با دامنه اصلی فرق می ‌کند ولی نام جدیدی ندارد. شما در ساب دامین از نام دامنه اصلی وب‌ سایت خود استفاده می ‌کنید. تفاوتی که وجود دارد جای www. نام دیگری قرار داده می‌ شود. ساب دامین به ‌عنوان یک پیشوند به دامنه اصلی شما افزوده می ‌شود. از ساب دامین برای طبقه ‌بندی بخش‌ های مختلف سایت یا خدماتی که به کاربران ارائه می‌ دهید می ‌توان استفاده کرد. هر متنی را می‌ توانید به ‌عنوان زیر دامنه یا دامنه اصلی انتخاب کنید.  توجه کنید یک نامی انتخاب کنید که در ذهن کاربر ماندگار باشد.

تفاوت-پارک-دامین-و-ساب-دامین-آسمان-هاست
تفاوت پارک دامین و ساب دامین

 ساب دامین می ‌تواند عملکردهای مختلف وب‌ سایت شما را برای یک کاربر ساده کند. اگر می‌ خواهید عملکردهای بیشتری به وب‌ سایت خود اضافه کنید نیاز است چند زیر دامنه به وب ‌سایت خود اضافه کنید که بتوانید یک فروشگاه، انجمن یا یک وبلاگ را از وب ‌سایت اصلی خود جدا کنید.

پارک دامین چیست

با استفاده از پارک دامین می توانید از طریق دامنه های دیگر وب سایت خود را در بستر اینترنت راه اندازی کنید. پارک دامین یکی از مزیت ها و راهکار های معرفی وب سایت با دامنه های دیگر است. شما در پارک دامین می‌ توانید از طریق چند آدرس دامنه مختلف به وب‌ سایت برسید. پارک دامین باعث می‌ شود تا بازدید وب‌ سایت شما بالا برود و به معرفی سایت شما در دنیای اینترنت کمک می‌ کند. در صورتی‌ که بتوانید تمام از پسوندهای وب ‌سایت خود پارک دامین بسازید احتمال سوء استفاده‌  از برند شما کاهش پیدا می ‌کند.  پارک دامین همان دامنه و به عنوان یک ‌جانشین است. می ‌توانید با اسم های متفاوت نوشتار دامنه خود را استفاده کنید. بدین صورت تمام نام ‌های اصلی ساب دامین ها به دامنه اصلی شما اشاره خواهند کرد.

تفاوت-پارک-دامین-و-ساب-دامین-آسمان-هاست
تفاوت پارک دامین و ساب دامین

ادان دامین چیست

 شما می ‌توانید روی هاست وب‌ سایت خود تا جایی ‌که فضا و ظرفیت آن اجازه می ‌دهد دامنه ‌های جدیدی اضافه کنید. هر دامنه جدید که به هاست خود اضافه می‌ کنید یک ادان دامین است. پس اگر می ‌خواهید یک یا چند ادان دامین داشته باشید هنگامی‌ که هاست خود را خریداری می ‌کنید باید به این مورد توجه کنید که هاست شما بتواند این امکان را بدهد. با استفاده از ادان دامین می توانید دو سایت یا بیشتر را بدون هیچ مشکلی راه اندازی کنید. البته در این روش کنترل پنل وب سایت ها یکی است. در واقع به بیان دیگر در ادان دامین ایمیل شما یکی است اما می ‌توانید همه سایت ها را بدون ایجاد هیچ اختلالی مدیریت کرده و خودتان را به‌ عنوان صاحب اصلی تمام سایت‌ ها معرفی کنید. در این مورد بدون نیاز به خرید شارژ هاست جدید می‌ توانید چندین سایت را روی یک هاست اضافه کنید.

 به ‌طورکلی هنگامی ‌که شما یک هاست خریداری می‌ کنید اولین دامنه ‌ای که روی آن ایجاد می ‌کنید دامنه اصلی وب‌ سایت شماست. سپس هر دامنه‌ جدیدی که به آن اضافه کنید یک ادان دامین به حساب می‌ آید. ادان دامین ها همان ویژگی ‌های هاست دامین های اصلی را دارند البته به این مورد هم دقت کنید که اگر مثلاً شما دو  ادان دامین دارید فضای هاست بین آن ها تقسیم می ‌شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسمان هاست را در اینستاگرام دنبال کنید