رفع خطای Error Establishing a Database Connection در وردپرس

Error Establishing a Database Connection

این ارور “Establishing a Database Connection” معمولاً به این معناست که وردپرس نمی‌تواند به پایگاه داده‌ی خود متصل شود. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، از جمله تنظیمات دیتابیس نادرست، مشکلات فنی سرور و هاستینگ شما ، یا مشکلات فنی دیگر.

در ادامه نحوه بررسی و رفع این ارور را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 

 

بررسی اطلاعات دیتابیس

مطمئن شوید که اطلاعات تنظیمات دیتابیس (نام کاربری، رمز عبور، نام دیتابیس و هاست) در فایل wp-config.php به درستی تنظیم شده باشند. این فایل در ریشه‌ی نصب وردپرس قرار دارد و به مانند تصویر تنظیم میشود:

توجه : دقت کنید نام دیتابیس یا نام کاربری و پسوورد باید دقیقا بدون هیچگونه فاصله اضافی بین quotation قرارگیرد.

wp-config

 

بررسی وضعیت دیتابیس:

ممکن است دیتابیس خود دچار مشکل شده باشد. برای این منظور، می‌توانید به پنل مدیریتی دیتابیس خود (مثل phpMyAdmin) مراجعه کنید و وضعیت دیتابیس را بررسی کنید.

میتوانید table ها را انتخاب کنید و از Optimized Table یا Repair Table استفاده کنید، سپس وضعیت وردپرس را مجدد چک کنید.

همچنین بررسی کنید نام کاربری دیتابیس دسترسی کامل به دیتابیس داشته باشد ، همانند تصویر زیر :

Privileged Users

 

فضای دیسک کافی

اطمینان پیدا کنید که فضای دیسک سرویس شما خالی باشد و فضا برای وردپرس و دیتابیس وجود داشته باشد.

 

مشکلات سرور و هاستینگ

به عنوان مثل اگر شما هاست وردپرس را از شرکت آسمان هاست خریداری کردید، از تیم پشتیبانی فنی جویای رفع مشکل شوید تا اگر مشکلی از سمت سرور وجود داشته ، توسط تیم فنی مورد بررسی قرار گیرد.

 

تست با افزونه‌ها و پوسته‌ها

اگر اخیراً افزونه‌های جدیدی را نصب کرده یا پوسته‌ای را تغییر داده‌اید و یا یکی از این موارد را بروزرسانی کردید ، ممکن است این اشکال را ایجاد کرده باشند. افزونه‌ها یا پوسته‌ها را به صورت ترتیبی غیرفعال کنید و تلاش کنید دوباره وارد سایت شوید تا ببینید آیا مشکل حل می‌شود یا خیر.

دقت بفرمایید برای غیر فعال سازی افزونه یا قالب ها در صورتی که دسترسی به پنل مدیریت و پیشخوان وردپرس ندارید میتوانید نام آن افزونه یا قالب را از پوشه wp-content تغییر دهید تا غیر فعال شود سپس سایت را رفرش کنید،اگر مشکل حل شد احتمال زیاد مشکل مربوط به همان افزونه یا قالب بوده.

 

بررسی لاگ‌ها

به لاگ‌های سرور خود نگاه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد دلیل این ارور کسب کنید. لاگ‌ها معمولاً در شاخه اصلی هاست با نام error.log یا در قسمت‌های دیگری از پنل مدیریتی سرور شما قرار دارند.

 

در هر حال اگر موفق به رفع و حل این مشکل نشدید، کارشناسان فنی آسمان هاست ، مشکل شما را عیب یابی و شما را برای رفع این مشکل راهنمایی میکنند

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *