رفع نمایش صفحه سفید در وردپرس

blog-screen

اگر مدت زیادی هست که از وردپرس استفاده میکنید به احتمال زیاد به مشکل نمایش صفحه سفید برخورده اید، معمولا مشکلاتی که پیش میاد با نمایش یک خطا همراه است که علتش را واستون مشخص میکنه و به راحتی نسبت به رفع آن اقدام میکنید ولی این مشکل هیچ اروری بهتون نمایش نمیده و چندین علت داره که برای رفع آن باید یکی یکی تمامی موارد را بررسی نمائید.

با ما همراه باشید تا تمامی موارد را باهم بررسی نمائیم

قبل از انجام هر تغییری حتما بک آپ از تمامی اطلاعاتتون بگیرین

  • یکی از دلایل کمبود حافظه هست که برای رفع این مشکل بدین صورت عمل کنید

فایل wp-config.php را باز کنید و کد زیر را درون آن قرار دهید :

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘128M’);

احتمال به وجود آمدن این مشکل خیلی کم هست ولی برای رفع مشکل صفحه سفید باید تست کنید

مقدار 128 را به 256 و یا 512 هم تغییر دهید و مجدد تست کنید اگر مشکلتون رفع نشد علت صفحه سفید این نبوده که میتونید این کد را حذف کنید.

  • یکی دیگه از دلایل ، مشکل دار بودن یک افزونه و یا عدم ناسازگاری افزونه با ورژن وردپرس و یا قالب شما هست که برای فهمیدن این مورد باید افزونه ها غیر فعال کنید

برای غیر فعال کردن افزونه ها بهترین کار این هست که وارد کنترل پنل هاست شوید و به مسیر زیر بروید

Public_html/wp_content/

در این قسمت یک پوشه به اسم plugins وجود دارد کافی هست نام این پوشه به plugins-old تغییر دهید (هر نام دیگه ای هم میتونید بزارید) و حالا تست کنید ببینید مشکلتون صفحه سفید رفع شده یا خیر.

اگر مشکلتون رفع شده است ، مشکل یکی از افزونه ها هست که حالا باید تک تک افزونه ها بررسی کنید تا افزونه مشکل دار تشخیص دهید و حذفش کنید

نام پوشه plugins که تغییر داده بودین را به حالت اول برگردونید و وارد این پوشه شوید و یکی یکی افزونه ها را حذف (می توانید تغییر نام بدید ) و مجدد تست کنید تا ببینید با حذف کدام افزونه مشکلتون برطرف میشه و به طور کلی آن افزونه حذف کنید.

  • دلیل دیگه میتونه به خاطر قالب باشه که تغییراتی را در برخی فایل ها مثل فایل function.php ایجاد میکنه و یا ممکن هست با ورژن وردپرس شما ناسازگار باشه .

برای رفع این مشکل وارد کنترل پنل هاست شوید و به مسیر زیر بروید

Public_html/wp_content/themes

و نام قالب فعال را تغییر دهید و ببینید مشکلتون برطرف شده یا خیر، اگر برطرف شده باید از یک قالب دیگه استفاده نمائید

  • گاهی اوقات هم ممکن هست خودتون تغییری در کدهای قالب و یا وردپرس ایجاد کنید و نتوانید به حالت قبل برگردانید و یا ممکن هست تمامی این کارها را انجام دهید و باز هم مشکلتون رفع نشده باشه و یا حتی ممکن هست هنگام بروزرسانی وردپرس به دلایلی مشکلی پیش بیاد که به صورت ناقص آپدیت شود که باعث بروز چنین مشکلی شده باشد ، که تمامی فایل های وردپرس و قالب را به صورت دستی جایگزین کنید

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسمان هاست را در اینستاگرام دنبال کنید