ری‌دایرکت (Redirect) یا فوروارد کردن سایت در website panel

ری‌دایرکت (redirect) یا فوروارد (forward) کردن باعث می‌شود که وقتی آدرس سایت‌تان در مرورگر وارد شود به صورت خودکار به آدرس یک سایت یا صفحه‌ي دیگر منتقل شود و محتوای سایت یا صفحه‌ي مقصد دیده شود. در این حالت سرویس‌هایی دیگر سایت شما (مثل ایمیل‌تان) هم‌چنان روی سایت خودتان خواهند بود و تنها آدرس www سایت‌تان و هر صفحه‌ای که تحت آن قرار داشته باشد ری‌دایرکت می‌شود. برای ری‌دایرکت کردن آدرس سایت‌تان در کنترل پنل به بخش Web Sites مانند شکل زیر بروید:

1

در صفحه‌ي لیست وب‌سایت‌ها بر روی نام دامنه‌ای که می‌خواهید فورواردش کنید کلیک کنید:

2

وارد صفحه‌ي تنظیمات وب‌سایت می‌شوید.
تیک «Redirection to URL» را بزنید:

3

آدرس سایت یا صفحه‌ي مقصد را وارد کنید و تنظیمات را مطابق نیازتان تیک بزنید و در پایان دکمه‌ي «Update» را کلیک کنید (در شکل زیر عمومی‌ترین حالت ری‌دایرکت که بیش‌ترین کاربرد را دارد مشخص شده است):

4

گزینه‌های ری‌دایرکت به شرح زیر است:
1- Redirect all requests to exact destination: در حالت عادی وقتی سایت‌تان را ری‌دایرکت می‌کنید و مثلاً کسی آدرس yourdomain.com/sales را وارد کند به آدرس معادل در سایت مقصد مثلاً yourotherdomain.com/sales ری‌دایرکت خواهد شد. اما اگر این گزینه را فعال کنید همه‌ي صفحه‌های سایت شما دقیقاً به همان یک URLی که وارد کرده‌اید ری‌دایرکت خواهند شد، یعنی همه‌ي صفحه‌های سایت شما به یک جا ری‌دایرکت می‌شوند. این ویژگی به‌خصوص زمان‌هایی به کار می‌آید که سایت‌تان مثلاً برای به‌روزرسانی داون است و می‌خواهید کاربران‌تان اطلاع داشته باشند که چرا سایت بالا نمی‌آید و احیاناً مشکل کی برطرف می‌شود. هم‌چنین اگر صفحه‌های سایت مقصد با سایت فعلی شما یکسان نیستند ممکن است استفاده از این گزینه مفید باشد.2- Only redirect requests to content in this directory: اگر این گزینه را فعال کنید تنها صفحه‌هایی که تحت همان URLی هستند که به عنوان مقصد مشخص شده‌اند به درخواست‌های ری‌دایرکت پاسخ می‌دهند و باقی صفحه‌های سایت ری‌دایرکت شده‌ي شما ری‌دایرکت نخواهند شد.
مثلاً فرض کنید آدرس سایت مبدأ www.yourdomain.com است و آدرس مقصدی که معین کرده‌اید www.yourotherdomain.com است. در صورت فعال نکردن این گزینه اگر کسی آدرسwww.yourdomain.com/25.html را بزند به آدرس www.yourotherdomain.com/25.html هدایت خواهد شد. علاوه بر آن اگر کسی آدرس www.yourdomain.com/articles/232.html را بزند به آدرس www.yourotherdomain.com/articles/232.html هدایت می‌شود. اما اگر این گزینه را فعال کنید در حالت دوم که صفحه‌ي هدف تحت دایرکتوری articles قرار دارد ری‌دایرکت اتفاق نمی‌افتد.
3- Enable permanent redirect: این گزینه را در اغلب موارد انتخاب درست است و به موتورهای جست‌جو اعلام می‌کند که این سایت به صورت دایمی (permanent) به سایت مقصد ری‌دایرکت شده است و باید به جای صفحات ری‌دایرکت شده صفحه‌های مقصد را ایندکس می‌کنند. البته شما می‌توانید هر زمان که خواستید ری‌دایرکت را غیرفعال کنید و دایمی بودن ری‌دایرکت همان طور که گفتیم تنها به نوع رفتار موتورهای جست‌جو شکل می‌دهد.
به ری‌دایرکت دایمی کد 301 اختصاص داده شده و منظور از 301 redirect همان ری‌دایرکت دایمی است. اما اگر این گزینه را فعال نکنید ری‌دایرکت شما از نوع موقت است. در این حالت موتورهای جست‌جو در نتایج خود از محتوای صفحه‌های مقصد استفاده می‌کنند و البته صفحه‌هاي مبدأ را در ایندکس‌های خود حفظ می‌کنند.نکته: توجه کنید که اگر یک سایت را به صورت موقت به سایتی که دامنه‌اش متفاوت است ری‌دایرکت کنید موتورهای جست‌جو برای مقابله با روش‌های hijacking با آن همانند ری‌دایرکت دائمی (301) رفتار می‌کنند. بنابراین ری‌دایرکت موقت yourdomain.com به yourotherdomain.com از نظر موتورهای جست‌جو تفاوتی با ری‌دایرکت دایمی ندارد.
نکته: برای غیر فعال کردن ری‌دایرکت و باز گرداندن سایت به حالت اولیه کافی است به همین صفحه‌ي تنظیمات وب‌سایت برگردید و گزینه‌ي «Folder in your Hosting Space» را در بالای تیک ری‌دایرکت قرار دارد انتخاب کنید. در این حالت مجدداً سایت‌تان از روی هاست خودتان بالا می‌آید.

اشتراک گذاری:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آسمان هاست را در اینستاگرام دنبال کنید