شماره تماس: 02128425610شماره ثبت شرکت : 50256

ری‌دایرکت (Redirect) یا فوروارد کردن سایت در website panel

ری‌دایرکت (redirect) یا فوروارد (forward) کردن باعث می‌شود که وقتی آدرس سایت‌تان در مرورگر وارد شود به صورت خودکار به آدرس یک سایت یا صفحه‌ی دیگر منتقل شود و محتوای سایت یا صفحه‌ی مقصد دیده شود. در این حالت سرویس‌هایی دیگر سایت شما (مثل ایمیل‌تان) هم‌چنان روی سایت خودتان خواهند بود و تنها آدرس www سایت‌تان و هر صفحه‌ای که تحت آن قرار داشته باشد ری‌دایرکت می‌شود. برای ری‌دایرکت کردن آدرس سایت‌تان در کنترل پنل به بخش Web Sites مانند شکل زیر بروید:

1

در صفحه‌ی لیست وب‌سایت‌ها بر روی نام دامنه‌ای که می‌خواهید فورواردش کنید کلیک کنید:

2

وارد صفحه‌ی تنظیمات وب‌سایت می‌شوید.
تیک «Redirection to URL» را بزنید:

3

آدرس سایت یا صفحه‌ی مقصد را وارد کنید و تنظیمات را مطابق نیازتان تیک بزنید و در پایان دکمه‌ی «Update» را کلیک کنید (در شکل زیر عمومی‌ترین حالت ری‌دایرکت که بیش‌ترین کاربرد را دارد مشخص شده است):

4

گزینه‌های ری‌دایرکت به شرح زیر است:
۱- Redirect all requests to exact destination: در حالت عادی وقتی سایت‌تان را ری‌دایرکت می‌کنید و مثلاً کسی آدرس yourdomain.com/sales را وارد کند به آدرس معادل در سایت مقصد مثلاً yourotherdomain.com/sales ری‌دایرکت خواهد شد. اما اگر این گزینه را فعال کنید همه‌ی صفحه‌های سایت شما دقیقاً به همان یک URLی که وارد کرده‌اید ری‌دایرکت خواهند شد، یعنی همه‌ی صفحه‌های سایت شما به یک جا ری‌دایرکت می‌شوند. این ویژگی به‌خصوص زمان‌هایی به کار می‌آید که سایت‌تان مثلاً برای به‌روزرسانی داون است و می‌خواهید کاربران‌تان اطلاع داشته باشند که چرا سایت بالا نمی‌آید و احیاناً مشکل کی برطرف می‌شود. هم‌چنین اگر صفحه‌های سایت مقصد با سایت فعلی شما یکسان نیستند ممکن است استفاده از این گزینه مفید باشد.۲- Only redirect requests to content in this directory: اگر این گزینه را فعال کنید تنها صفحه‌هایی که تحت همان URLی هستند که به عنوان مقصد مشخص شده‌اند به درخواست‌های ری‌دایرکت پاسخ می‌دهند و باقی صفحه‌های سایت ری‌دایرکت شده‌ی شما ری‌دایرکت نخواهند شد.
مثلاً فرض کنید آدرس سایت مبدأ www.yourdomain.com است و آدرس مقصدی که معین کرده‌اید www.yourotherdomain.com است. در صورت فعال نکردن این گزینه اگر کسی آدرسwww.yourdomain.com/25.html را بزند به آدرس www.yourotherdomain.com/25.html هدایت خواهد شد. علاوه بر آن اگر کسی آدرس www.yourdomain.com/articles/232.html را بزند به آدرس www.yourotherdomain.com/articles/232.html هدایت می‌شود. اما اگر این گزینه را فعال کنید در حالت دوم که صفحه‌ی هدف تحت دایرکتوری articles قرار دارد ری‌دایرکت اتفاق نمی‌افتد.
۳- Enable permanent redirect: این گزینه را در اغلب موارد انتخاب درست است و به موتورهای جست‌جو اعلام می‌کند که این سایت به صورت دایمی (permanent) به سایت مقصد ری‌دایرکت شده است و باید به جای صفحات ری‌دایرکت شده صفحه‌های مقصد را ایندکس می‌کنند. البته شما می‌توانید هر زمان که خواستید ری‌دایرکت را غیرفعال کنید و دایمی بودن ری‌دایرکت همان طور که گفتیم تنها به نوع رفتار موتورهای جست‌جو شکل می‌دهد.
به ری‌دایرکت دایمی کد ۳۰۱ اختصاص داده شده و منظور از ۳۰۱ redirect همان ری‌دایرکت دایمی است. اما اگر این گزینه را فعال نکنید ری‌دایرکت شما از نوع موقت است. در این حالت موتورهای جست‌جو در نتایج خود از محتوای صفحه‌های مقصد استفاده می‌کنند و البته صفحه‌های مبدأ را در ایندکس‌های خود حفظ می‌کنند.نکته: توجه کنید که اگر یک سایت را به صورت موقت به سایتی که دامنه‌اش متفاوت است ری‌دایرکت کنید موتورهای جست‌جو برای مقابله با روش‌های hijacking با آن همانند ری‌دایرکت دائمی (۳۰۱) رفتار می‌کنند. بنابراین ری‌دایرکت موقت yourdomain.com به yourotherdomain.com از نظر موتورهای جست‌جو تفاوتی با ری‌دایرکت دایمی ندارد.
نکته: برای غیر فعال کردن ری‌دایرکت و باز گرداندن سایت به حالت اولیه کافی است به همین صفحه‌ی تنظیمات وب‌سایت برگردید و گزینه‌ی «Folder in your Hosting Space» را در بالای تیک ری‌دایرکت قرار دارد انتخاب کنید. در این حالت مجدداً سایت‌تان از روی هاست خودتان بالا می‌آید.
نظرات کاربران
مطالب مرتبط
فعال سازی PHP در وبسایت پنل

برای فعال سازی php در وبسایت پنل به صورت زیر عمل کنید: پس از لاگین کردن در یوزر خود روی…

ایجاد نیم سرور اختصاصی در وب سایت پنل

ایجاد نیم سرور اختصاصی برای دامنه های IR با دامنه های بین المللی تفاوت میکند ابتدا نحوه ایجاد نیم سرور…

سایت های معروف تست سرعت سایت

اگر به دنبال ابزاری برای تست سرعت سایت خود هستید می توانید از سایت هایی که به شکل آنلاین این…

حذف Log دیتابیس Sql Server

برای پاک کردن لاگ دیتابیس Sql server به شیوه زیر عمل کنید: ابتدا وارد Sql server management شده و مراحل…

درباره آسمان هاست!

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد