ویژگی های جدید ویندوز سرور 2022

ویژگی-های-ویندوز-سرور-آسمان-هاست

احتمالاً تا به‌ حال نام ویندوز سرور را شنیده باشید. شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که ویندوز سرور چیست؟ و چه تفاوتی با ویندوزهای معمولی شرکت مایکروسافت دارد ؟ ویندوز سرور 2022 چه ویژگی های جدیدی دارد؟ در ادامه می خواهیم ویژگی ‌های ویندوز سرور را برای آن دسته از کاربرانی که اطلاعات زیادی در مورد نسخه جدید آن ندارند بررسی کنیم تا بتوانند به درک روشن و صحیحی در این ‌باره برسند. ابتدا معرفی کلی و مقدمه ای از ویندوز سرور بخوانید:

شما میتوانید برای خرید سرور مجازی چه لینوکس چه ویندوز چه ایران چه خارج از آسمان هاست اقدام نمایید.

ویندوز سرور چیست؟

 بطور کلی سیستم‌ عامل ویندوز دو نسخه دارد نسخه اول نسخه دسکتاپ معمولی است که روزانه همه ما با آن سر و کله می ‌زنیم، نسخه دیگری که مایکروسافت ارائه داده و در این مطلب می ‌خواهیم معرفی کنیم ویندوز سرور است. ویندوز سرور مانند ویندوز معمولی نسخه‌ های زیادی دارد. این نسخه ‌ها بر اساس سال انتشارشان نام‌ گذاری می ‌شوند. همچنین ویندوز سرور به ‌عنوان یک نرم ‌افزار تجاری و ویندوزی است که با کاربردهای تجاری شناخته می ‌شود. طبیعی است به ‌خاطر کاربردی که دارد قوی ‌تر و مشخصات آن بالاتر از ویندوز معمولی باشد. همچنین ویژگی ‌های ویندوز سرور از لحاظ سخت ‌افزاری بسیار قوی ‌تر از ویندوز معمولی است آن هم به این علت که برای سرورها طراحی ‌شده است .

ویژگی-های-ویندوز-سرور-آسمان-هاست

کاربرد ویندوز سرور

ویندوز سرور با توجه به استفاده‌ های تجاری که دارد ویژگی‌ های بیشتری نسبت ‌به ویندوز معمولی دارد. این ویژگی ‌های ویندوز سرور می ‌توانند کنترل بهتر بر شبکه، میزبانی وب و مدیریت داده ‌ها باشند. همچنین این نوع ویندوز کاربردهای مختلفی دارد نمونه ‌هایی از این کاربردها عبارت ‌اند از:

ویندوز سرور به یک سرویس خاص محدود نشده و کاربرد های زیادی دارد. می توان گفت از کاربردی ترین ویژگی های ویندوز سرور این است که تمامی سرویس ها به طور همزمان قابل اجرا هستند. بخاطر همین موضوع ویندوز سرور محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده است.

ویژگی-های-ویندوز-سرور-آسمان-هاست

ویژگی‌ های ویندوز سرور 2022

بهبود سخت ‌افزار

بهبود سخت افزار سرور از مهم ‌ترین ویژگی ‌های ویندوز سرور است. ویندوز سرور بالاترین سطح از محدودیت ‌های سخت‌ افزاری را دارد. همچنین ۴۸ ترابایت حافظه داشته و  ۶۴ سوکت فیزیکی و 2048 هسته منطقی را پشتیبانی می کند.

بهبود ذخیره‌ سازی

از دیگر ویژگی‌ های ویندوز سرور نسخه جدید نوآوری در سطح ذخیره ‌سازی می ‌باشد. قبل‌ از ارائه ویندوز  سرور 2022 مدیریت و ذخیره‌ سازی داده ‌های روزانه به یک مشکل تبدیل ‌شده بود. اما در ویندوز سرور 2022 قابلیت ذخیره‌ سازی پیشرفته وجود دارد. همچنین ذخیره ‌سازی سریع ‌تر و قابل مدیریت در این نوع از نرم‌ افزار به‌ وجود آمده است. بدین ‌صورت که در صورتی ‌که سرور ریست شود و یا سخت ‌افزار آن دچار مشکل شود هارد دیسک سریع‌ تر تعمیر می ‌شود.

اقدامات امنیتی

از دیگر ویژگی‌ های ویندوز سرور ۲022 اقدامات امنیتی است که در آن به‌ وجود آمده است. همان ‌طور که می ‌دانید با پیشرفت فناوری تهدیدها نیز بیشتر می ‌شود. مایکروسافت همواره نوآوری‌ هایی برای اقدامات امنیتی دارد که ویندوز سرور 2022  نیز از این قاعده مستثنی نیست. ۳ پیشرفت امنیتی ویندوز سرور جدید اطمینان سخت‌ افزاری، حفاظت ویژه از سیستم ‌عامل و امنیت محیط مجازی می ‌باشد.

ویژگی-های-ویندوز-سرور-آسمان-هاست

بهبود پلتفرم اپلیکیشن

ویندوز سرور 2022 برای بروزرسانی برنامه ‌های کانتینر یک پلتفرم منعطف فراهم کرده که در مقیاس ‌های بزرگ و در برنامه ‌های کاربردی دیگر مانند sql server که به ۴۸ ترابایت حافظه نیاز دارد را پشتیبانی کند. به دلیل این‌که اندازه کانتینر ویندوز کوچک‌ تر است ویندوز سرور ۳۰ درصد سریع‌ تر از سیستم ‌عامل ‌های قبلی بارگیری می‌ شود.

مدیریت آسان ‌تر ابر

از دیگر ویژگی های ویندوز سرور 2022  این است که با بهترین شیوه ‌های امنیتی اتوماسیون ابری را مدیریت می ‌کند. برخی از این ویژگی ‌ها می‌ توانند موارد زیر باشند:

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =