شماره تماس: 02128425610شماره ثبت شرکت : 50256

چرخه حیات دامین های بین المللی

 

  • دوره ی فعال (Active)

در این دوره دامنه در اختیار صاحب امتیاز آن است و صاحب دامنه می تواند آن را در هر زمانی تمدید کند. حداکثر مدت ثبت یا تمدید دامنه ۱۰ سال از تاریخ جاری است.

  • دوره ی انقضا (Expired) (حدود ۴۵ روز)

اگر صاحب امتیاز دامنه آن را تمدید نکند دامنه غیرفعال (منقضی) خواهد شد. در این مدت صاحب امتیاز می تواند با پرداخت هزینه ی تمدید دامنه را به مدت دلخواه تمدید کند

  • دوره ی بازخرید (Redemption Period) (30روز)

در صورت تمدید نشدن دامنه در دوره ی قبل (زمان انقضای دامنه) دامنه به دوره ی بازخرید (Redemption) وارد می شود. در این دوره مانند دوره ی قبل دامین غیرفعال است و فقط صاحب دامنه می تواند آن را تمدید کند. با این تفاوت که صاحب دامنه برای تمدید باید جریمه ای چندیدن برابر قیمت دامین بپردازد.

  • دوره ی حذف (Pending Deletion) (5روز)

در این دوره هیچ کس (حتی مالک دامنه) نمی تواند دامنه را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامنه به حالت آزاد می رود و عموم افراد می توانند برای ثبت آن اقدام کنند.

 

نکته مهم : اگر در طی مدت ۴۵ روز اول، افرادی مایل به ثبت دامنه باشند، در یک سیستم آنلاین، دامنه به بالاترین مبلغ پیشنهادی فروخته می شود و پس از پایان مدت ۴۵ روز، دامنه به آن فرد تعلق می گیرد و دامنه وارد دوره رهاسازی نخواهد شد. حتی با پرداخت هزینه دوره رهاسازی نیز نمی توان دامنه را تمدید کرد. البته اگر مالک اصلی دامنه را در مدت ۴۵ روز تمدید کند، نگرانی نخواهد داشت و  دامنه مجدد برای مالک او در نظر گرفته می شود.

نظرات کاربران
مطالب مرتبط
آموزش ست کردن دامنه روی CloudFlare

برای ست کردن دامین سایت روی CloudFlare به شیوه زیر عمل کنید: ابتدا وارد سایت cloudfalre.com شده و روی Sign…

ایجاد DNS اختصاصی در دایرکت ادمین

ایجاد نیم سرور اختصاصی برای دامنه های IR با دامنه های بین المللی متفاوت است  ایجاد نیم سرور اختصاصی برای…

چرخه حیات دامین IR

آزاد (Available) دامین آزاد است و می توانید برای یکسال و یا برای پنج سال، آنرا به نام خود ثبت…

انواع دامنه های آی آر (IR)

انواع دامنه های آی آر قابل ثبت بدین شرح می باشد : IR co.ir ac.ir id.ir org.ir gov.ir sch.ir net.ir…

درباره آسمان هاست!

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد