Softaculous چیست

پلاگین Softaculous

Softaculous چیست؟ چه کاربردی دارد؟

  • نصب CMS در شرکت های میزبانی وب به صورت دستی زمان زیادی میبرد و از همین روی پلاگین Softaculous در بازار معرفی شده است. ما در این مقاله قصد داریم با تمرکز بر این پلاگین به شما بگوییم که چطور می توانید CMS هایی نظیر وردپرس، جوملا و غیره را بر روی سایت خود داشته باشید و بدون دردسر آن ها را نصب کنید.

این معرفی نامه در زمینه پلاگین Softaculous می تواند گزینه ای مناسب برای تمامی کسانی باشد که می خواهند وارد دنیای طراحی وب شوند و یا می خواهند بدانند که چطور می توان با استفاده از پلاگین Softaculous فرآیند طراحی سایت را ساده تر کند

کنترل پنل هاست

زمانی که شما نسبت به خرید هاست اقدام می کنید، قطعا باید یک سیستم اصلی برای کار با هاست را انتخاب کنید که می تواند شامل Cpanel، Plesk یا direct admin باشد.

پلاگین Softaculous می تواند بر روی تمامی این سیستم ها به خوبی کار کند و به شما کمک می کند تا بتوانید CMS را به سادگی و تنها با لمس چند کلیک در صفحه نصب کنید. این شیوه از نصب می تواند بهتر از سایر روش هایی که شامل فشرده سازی و سپس کپی و بعد از آن Extract کردن صفحه مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع پلاگین Softaculous می تواند تمامی کارهای مربوط به نصب CMS یا نرم افزار مدیریت محتوا را برای شما ساده تر کند و شما می توانید با خیال راحت از این ابزار استفاده داشته باشید.

اما چطور باید از پلاگین Softaculous استفاده داشته باشیم؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و ما قصد داریم در ادامه این مقاله بیشتر در این زمینه با شما صحبت کنیم. پس به طور کلی می توان گفت که پلاگین Softaculous می تواند به عنوان یک پلاگین مفید به ما کمک کند تا CMS ها را راحت تر نصب کرده و مورد استفاده قرار دهیم

پلاگین softaculous

استفاده از پلاگین Softaculous در Cpanel

با توجه به اینکه Cpanel بیشترین میزان استفاده در میان وب سایت های ایرانی برای طراحان وب را دارد، ما در این قسمت قصد آموزش پلاگین Softaculous بر اساس Cpanel را داریم.

برای اینکه پلاگین Softaculous بر روی هاست شما قرار داده شده باشد، می توانید از شرکت هاستینگ خود درخواست کنید و برخی از شرکت ها این قابلیت را به صورت پیش فرض و رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

انتخاب cms مورد نظر

در ابتدا باید گزینه پلاگین Softaculous را انتخاب کنید و سپس به صفحه اصلی هدایت می شوید، در این قسمت شما می توانید از میان CMS های موجود، نرم افزار مدیریت محتوای مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

عملیات نصب و Extract کردن این نرم افزار به صورت پیش فرض و بدون نیاز به دانش انجام می شود و شما قادر خواهید بود تا از قسمت بالا و گزینه تنظیمات، موارد دلخواه خود در مورد یک CMS را اضافه کنید یا آن ها را کم کنید.

به طور کلی امکان خصوصی سازی در پلاگین Softaculous نیز در دسترس شما می باشد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسمان هاست را در اینستاگرام دنبال کنید