Vpnچیست و چه کاربردی دارد؟

Vpn-چیست-آسمان-هاست

مقدمه

 احتمالاً نام وی پی ان را شنیده اید. در نگاه اول، ممکن است ارزش واقعی چنین خدماتی را نبینید، اما با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که وی پی ان ها به اندازه اتصال به اینترنت برای شما مهم هستند. این راهنما را بخوانید تا بفهمید Vpnچیست و چرا استفاده از سرویس وی پی ان در رایانه ها و دستگاه های شما اهمیت دارد:

Vpnچیست ؟

VPN یا شبکه خصوصی مجازی، یک اتصال رمزگذاری شده امن به شبکه ای غیر از شبکه ای است که معمولاً از طریق اینترنت از آن استفاده می کنید. این بدان معناست که یک VPN یک شبکه خصوصی را در یک شبکه عمومی گسترش می‌دهد، که به کاربران اجازه می‌دهد تا داده ‌های محرمانه را ارسال و دریافت کنند که گویی رایانه‌هایشان مستقیماً به همان شبکه خصوصی متصل است، حتی اگر از نظر فیزیکی در آن شبکه نباشند.

استفاده از VPN چند فایده برای شما دارد. مهم ترین فایده آن این است که شما می توانید از یک کشور دیگر به صورت جعلی به اینترنت دسترسی پیدا کنید. این عمل معمولا ً زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که به چیزی نیاز دارید که از کشور خودتان یا جایی که هستید نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید مانند اپلیکیشن هایی مانند فیسبوک و توئیتر و یا تلگرام در ایران یا یک سرویس گوگل مانند آنالیتیک، که ایرانیان به آن دسترسی ندارند و برای استفاده از آن باید از یک فیلترشکن استفاده کنند. در اینجا یک وی پی ان خوب کارایی خود را نشان می دهد.

در بعضی از موارد افراد به دلیل مشابه بودن نام ها vps و vpn را اشتباه می گیرند که vps مخفف Virtual Private Server یا همان سرور مجازی می‌باشد که شما می‌توانید برای خرید سرور مجازی روی آن کلیک کنید.

Vpn-چیست-آسمان-هاست
Vpnچیست

VPN چگونه کار می کند؟

برای اینکه کمی عمیق تر به ویژگی های VPN بپردازیم، باید در مورد ترافیک اینترنت صحبت کنیم. هنگامی که از یک شبکه محلی برای دسترسی به خدمات مختلف در اینترنت استفاده می کنید، بدیهی است که منبع درخواست های دسترسی شبکه محلی شما (LAN) است. اما اگر به یک وی پی ان متصل شوید دنیای خارج شما را به عنوان بخشی از شبکه محلی وی پی ان می بیند. در نتیجه منبع پرس و جوها، دیگر شبکه محلی شما نیست، بلکه شبکه ای است که از طریق وی پی ان به آن متصل هستید. این بدان معناست که سایت‌ها و سایر شبکه‌هایی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید، دیگر نمی‌توانند آدرس IP دستگاه شما را به عنوان منبع درخواست‌ های دسترسی ببینند، بلکه آدرس IP شبکه خصوصی مجازی را که از آن استفاده می‌کنید، می بینند.

علاوه بر این، ارائه‌دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) فقط یک اتصال را می‌بیند: اتصالی بین شما و سرویس VPN که استفاده می‌کنید، که البته رمزگذاری شده است. به این ترتیب، ISP مورد استفاده شما هیچ راهی برای دیدن آنچه که شما در داخل اتصال وی پی ان انجام می دهید، ندارد. بنابراین دیگر نمی تواند شما را نظارت کند.

Vpn-چیست-آسمان-هاست
Vpnچیست و چه کاربردهایی دارد؟

Vpnچیست و چرا به وی پی ان نیاز دارید؟

هیچ کس دوست ندارد چک شود حتی اگر چیزی برای پنهان کردن نداشته باشد. به همین دلیل مهم است که حریم خصوصی خود را افزایش دهید. وقتی از طریق VPN از فضای مجازی استفاده می‌کنید، ترافیک شما رمزگذاری می‌شود، بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند کارهایی که شما آنلاین انجام می‌دهید را ببیند. در اینجا دلایل دیگری وجود دارد که چرا به وی پی ان نیاز دارید:

خوشبختانه، می توانید تمام این مشکلات را با وی پی ان فراموش کنید. (حملات ddos چیست و راه های مقابله با آن)

چه چیزی را پنهان می کند؟

تا اینجا متوجه شدید Vpnچیست ادامه مطلب اطلاعات مفید تری ارائه می دهد. استفاده از VPN آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند و اتصال اینترنت شما را رمزگذاری می کند. اما این در زندگی روزمره به چه معناست؟

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسمان هاست را در اینستاگرام دنبال کنید