روش اتصال به سرور مجازی ویندوز از طریق ریموت دسکتاپ(remote desktop)

لیست محتوا

اینستاگرام آسمان هاست

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از روش‌های معمول برای اتصال به سرور مجازی ویندوز استفاده از ریموت دسکتاپ یا Remote Desktop Protocol(RDP) است، که یکی از ابزارهای استاندارد ویندوز می‌باشد. با استفاده از ریموت دسکتاپ می‌توان به راحتی و به طور امن به سرور مجازی ویندوز دسترسی پیدا کرد و برنامه‌ها و سرویس‌ها را اجرا و مدیریت کرد. در این مقاله، مراحل اتصال به سرور مجازی ویندوز با استفاده از RDP به صورت تصویری و کامل توضیح داده شده است.

اتصال به سرور مجازی ویندوز با RDP

1. ابتدا از ارائه دهنده سرویس خود، اطلاعات اتصال به سرور مجازی خود را دریافت کنید. این اطلاعات شامل آدرس IP، آدرس سرور، نام کاربری و رمز عبور است.

2. در قسمت سرچ ویندوز برنامه Remote Desktop Connection را جستجو کرده و اجرا کنید، یا می‌توانید با باز کردن پنجره Run با استفاده از کلیدهای win + R، عبارت mstsc را در آن تایپ کرده و روی OK کلیک کنید تا Remote Desktop Connection اجرا شود.

3. در پنجره Remote Desktop Connection در کادر روبروی Computer آدرس IP سرور مجازی خود را وارد کنید.

remote desktop connection
remote desktop connection

4. در این مرحله، برای احراز هویت از شما نام کاربری و رمز عبور درخواست می‌شود. این قسمت را با توجه به اطلاعاتی که از ارائه دهنده سرویس خود دریافت کرده‌اید، پر کنید.

remote desktop connection
remote desktop connection

5. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، بر روی دکمه OK کلیک کنید تا اتصال برقرار شود.

پس از برقراری اتصال، دسکتاپ مجازی سرور ویندوز شما باز شده و می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

نکته

اگر پس از انجام مراحل بالا با ارور زیر برخورد کردید، می‌توانید از مقاله آموزشی رفع مشکل CredSSP Encryption Oracle Remediation ریموت دسکتاپ ویندوز 10 برای برطرف کردن مشکل استفاده کنید.

remote desktop connection error
remote desktop connection error

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

هاستvpsسرور اختصاصی